Bazalı korkuluklar, alüminyum, çelik veya paslanmaz çelikten imal edilebilen korkuluklardır. Bazalı korkuluklarda, altta cam taşıyıcı ve sıkıştırıcı bir baza sistemi, üstte genellikle küpeşte ve arada cam bulunmaktadır. Bazalı korkuluklarda taşıyıcı sistem baza olduğu için,  sisteme özel baza kullanılmalıdır. Bu sistemde cam kalınlığı ve yüksekliği çok önemlidir. Bazalı cam korkuluklar, konutlarda, işyerlerinde, kamu binalarında, alışveriş merkezlerinde sıklıkla kullanılan sistemler arasında yer almaktadır.

Birbey Metal olarak, istenilen sistemde bazalı korkuluk imalatı ve montajı yapmaktayız. Üretmiş olduğumuz bazalı korkuluklar arasında;

  • Alüminyum Bazalı Camlı Korkuluklar
  • Çelik Bazalı Camlı Korkuluklar
  • Paslanmaz Çelik Bazalı Camlı Korkuluklar

bulunmaktadır.

ALÜMİNYUM BAZALI CAM KORKULUKLAR

Alüminyum bazalı cam korkuluklarda, cam taşıyıcı bir alüminyum alt baza, cam tutucu alüminyum üst küpeşte ve arada cam bulunmaktadır. Alüminyum bazalı camlı korkuluklarda istenilen renk ve kalınlıkta cam kullanılabilir. Genellikle korkuluk yüksekliği maksimum 110cm’dir. Bu sistemde cam alt bazaya, cam sıkıştırma aparatlarıyla sabitlenir. Üst küpeşte ise cama silikon veya fitiller vasıtasıyla sabitlenir. Firmamız tarafından daha önce üretilen alüminyum bazalı camlı korkuluk görselleri, aşağıda paylaşılmıştır.

Sistemin en güzel özelliklerinden bir tanesi, balkonlarında cam balkon yaptırmak isteyen müşterilerimiz için, üst küpeşte üzerine sonradan cam balkonun rahatlıkla yapılabilme imkanına sahip olmasıdır.

 

ÇELİK BAZALI CAM KORKULUKLAR

Çelik bazalı cam korkuluklarda, zeminde bulunan cam taşıyıcı sistem, galvanizli çelik plakalardan imal edilmektedir. Yapılan galvaniz işlemi, korozyona oldukça dayanıklı, sıcak daldırma galvanizdir. Tamamen yerli üretimimiz olan çelik bazalar, isteğe bağlı olarak zemine gömme olarak ta imal edilmektedir.

Çelik bazaların dış yüzeyleri, isteğe bağlı olarak paslanmaz çelik saclardan imal etmiş olduğumuz kapaklar ile kapatılarak temiz bir görüntü elde edilmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir